Lehrkräfte der DSA

A
AΝDRIOPOULOS NIKOLAOS, Wirtschaft, Sozialkunde
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Αρχές Οικονομίας, Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης, Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή, Κοινωνιολογία

ANGELOPOULOS NIKOLAOS, Physik, Erdkunde, Technologie
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Φυσική, Γεωγραφία, Τεχνολογία

ASTRINAKI SYLVIA, Philologische Fächer
ΑΣΤΡΙΝΑΚΗ ΣΥΛΒΙΑ, Φιλολογικά

B
BARABAS JÖRG, Deutsch
ΜΠΑΡΑΜΠΑΣ ΓΙΕΡΚ, Γερμανικά

BECK RALF, Deutsch, Physik
ΜΠΕΚ ΡΑΛΦ, Γερμανικά, Φυσική

BECKER DAFNI, Erzieherin
ΜΠΕΚΕΡ ΔΑΦΝΗ, Νηπιαγωγός

BEWERSDORFF-LANGLOTZ SASKIA, Deutsch, Englisch
ΜΠΕΒΕΡΣΝΤΟΡΦ –ΛΑΝΓΚΛΟΤΖ ΣΑΣΚΙΑ, Γερμανικά, Αγγλικά

BIRTACHAS ARISTIDIS, Religion
ΜΠΙΡΤΑΧΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ, Θρησκευτικά

BISCOPING-SIAMETES BEATE AGNES, Deutsch, Religion
ΜΠΙΣΚΟΠΙΝΓΚ-ΣΙΑΜΕΤΕΣ ΜΠΕΑΤΕ ΑΓΚΝΕΣ, Γερμανικά, Θρησκευτικά

BOENIGK BIRGIT, Englisch, Kunst
ΜΠΕΝΙΓΚ ΜΠΙΡΚΙΤ, Αγγλικά, Καλλιτεχνικά

BOENIGK JOACHIM, Mathematik
ΜΠΕΝΙΓΚ ΓΙΟΑΧΙΜ, Μαθηματικα

BRUNKE-KULLIK ANNETTE, Französisch, Geschichte, Schulleiterin
ΜΠΡΟΥΝΚΕ - ΚΟΥΛΙΚ ΑΝΕΤΕ, Γαλλικά, Ιστορία, Διευθύντρια της Σχολής
 
C
CHATZIMICHALAKI SEWI-MARIA, Deutsch, Neugriechisch, Grundschullehrerin, Religion
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΑΚΗ ΣΕΒΗ-ΜΑΡΙΑ, Γερμανικά, Ελληνικά στο γερμ. τμήμα, Δασκάλα, Θρησκευτικά

CHILAS LEONORE, Erzieherin
ΧΕΙΛΑ ΛΕΟΝΟΡΕ, Νηπιαγωγός 

CHOVA, IRINI IFIGENIA, Erzieherin
ΧΟΒΑ, ΕΙΡΗΝΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ, Νηπιαγωγός

D

DANNER Dr. MARIANNE, Musik, Französisch
ΝΤΑΝΕΡ Δρ. ΜΑΡΙΑΝΝΕ, Μουσική, Γαλλικά

E
EBERLEIN JENS, Deutsch, Geschichte, Sozialkunde, Mittelstufenkoordinator
ΕΜΠΕΡΛΑΪΝ ΓΙΕΝΣ, Γερμανικά, Ιστορία, Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή, Συντονιστής Μέσης Βαθμίδας

EMDE FABIAN, Geschichte, Musik
ΕΜΝΤΕ ΦΑΜΠΙΑΝ, Ιστορία, Μουσική

ENZMANN CHARLOTTE, Kunst
ΕΝΤΖΜΑΝ ΣΑΡΛΟΤΤΕ, Καλλιτεχνικά

ERBEN CHRISTINA, Sonderpädagogin
ΕΡΜΠΕΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Καθηγήτρια Ειδικής Αγωγής

ERBEN JÖRG, Biologie, Sport
ΕΡΜΠΕΝ ΓΙΕΡΚ, Βιολογία, Φυσική Αγωγή

EXARCHOS Dr. ALEXANDROS, Mathematik, Physik, Chemie, Biologie, (Besondere Aufgaben: Sicherheitsbeauftragter, Schulbus, Lykeion, Ergänzungsprüfung-Vetretung)
ΕΞΑΡΧΟΣ Δρ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογία, (Ειδικές αρμοδιότητες: Τεχνικός ασφαλείας, Σχολική μεταφορά, Λύκειο, Συμπληρωματική εξέταση-αναπληρωτής)

F
FIESS KRISTINA, Deutsch, Englisch, Erdkunde
ΦΙΣ ΚΡΙΣΤΙΝΑ, Γερμανικά, Αγγλικά, Γεωγραφία

FISCHER CHRISTINE, Deutsch, Darst. Spiel
ΦΙΣΕΡ ΚΡΙΣΤΙΝΕ, Γερμανικά, Θεατρικό παιχνίδι

G
GAZI CHRYSSOULA, Philologische Fächer
ΓΑΖΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, Φιλολογικά

GRAFF DETLEF, Mathematik, Informatik, Physik, Stellvertretender Schulleiter, Oberstufenkoordinator
ΓΚΡΑΦΦ ΝΤΕΤΛΕΦ, Μαθηματικά, Πληροφορική, Φυσική, Υποδιευθυντής, Συντονιστής Ανώτερης Βαθμίδας

GRIGORIADOU FAIDRA, Chemie
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΦΑΙΔΡΑ, Χημεία

GRIMM UTE, Mathematik, Physik
ΓΚΡΙΜ ΟΥΤΕ, Μαθηματικά, Φυσική
 
H
HAGEDORN MAGDALENA, Grundschullehrerin
ΧΑΓΚΕΝΤΟΡΝ ΜΑΓΚΝΤΑΛΕΝΑ, Δασκάλα

HAUßMANN - LÖSER ULRIKE, Englisch, Musik
ΧΑΟΥΣΜΑΝ - ΛΕΖΕΡ ΟΥΛΡΙΚΕ, Αγγλικά, Μουσική

HAFFNER ALBRECHT, Leiter Grundschule
ΧΑΦΝΕΡ ΑΛΜΠΡΕΧΤ, Διευθυντής Δημοτικού

HENRY - THOMMES Dr. CHRISTOPH Latein, Englisch
ΧΕΝΡΙ ΤΟΜΕΣ Δρ. ΚΡΙΣΤΟΦ, Λατινικά, Αγγλικά

HILLERICH MARCUS, Englisch, Erdkunde
ΧΙΛΕΡΙΧ ΜΑΡΚΟΥΣ, Αγγλικά, Γεωγραφία

HOFFMANN ROLAND, Musik
ΧΟΦΜΑΝ ΡΟΛΑΝΤ, Μουσική

HOLST GUDRUN, Biologie, Chemie
ΧΟΛΣΤ ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΝ, Βιολογία, Χημεία

I
ILGEN MONIKA, Erzieherin
IΛΓΚΕΝ ΜΟΝΙΚΑ, Νηπιαγωγός

ILIADAKIS Dr. LOUKAS, Physik
ΗΛΙΑΔΑΚΗΣ Δρ. ΛΟΥΚΑΣ Φυσική

ITTER-GIATAGANAS ASTRID, Englisch, Religion, Ethik
ΙΤΤΕΡ-ΓΙΑΤΑΓΑΝΑΣ ΑΣΤΡΙΝΤ, Αγγλικά, Θρησκευτικά, Ηθική

J
JÄGER NIKOLAOS, Deutsch, Sport
ΓΙΕΓΚΕΡ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Γερμανικά, Φυσική Αγωγή

K
KAMBOURIS MICHALIS, Sport
ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, Φυσική Αγωγή

KANELLAKOPOULOU ANGELIKI, Philologische Fächer, Leiterin des Gymnasions, Mittelstufenkoordinatorin, PQM-Koordinatorin
KAΝΕΛΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Φιλολογικά, Διευθύντρια Γυμνασίου, Συντονίστρια Μέσης Βαθμίδας, Υπεύθυνη Παιδαγωγικής Ποιότητας (ΔΠΠ)
 
KARAKOULI ELENA, Philologische Fächer, Theater
ΚΑΡΑΚΟΥΛΗ ΕΛΕΝΑ Φιλολογικά, Θέατρο

KARPF-KANATAKIS CORINNE, Erzieherin
ΚΑΡΠΦ-ΚΑΝΑΤΑΚΗ ΚΟΡΙΝΕ, Νηπιαγωγός

KLADOVASILAKI PANAGIOTA, Erzieherin
ΚΛΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, Νηπιαγωγός

KOILIS IOANNIS, Grundschullehrer
ΚΟΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Δάσκαλος

KOLLIOPOULOU KATERINA, Hauswirtschaft, Erdkunde
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Οικιακή Οικονομία, Γεωγραφία

KONSTANTINIDIS CHRISTOS, Sport, (Besondere Aufgaben:Leiter Summer Camp und DSA-Running Team, Koordinator Alumni-Arbeit und Schüleraustausch)
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Φυσική Αγωγή, (Ειδικές αρμοδιότητες: Υπεύθυνος Summer Camp, DSA-Running Team, Αποφοίτων, Μαθητικών ανταλλαγών)

KONTOGIORGI ARETI,  Grundschullehrerin
ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗ ΑΡΕΤΗ, Δασκάλα

KOSINSKI ULRIKE, Französisch, Englisch
ΚΟΖΙΝΣΚΙ ΟΥΛΡΙΚΕ, Γαλλικά, Αγγλικά

KOTSIALOU GEORGIA, Deutsch, Englisch (Besondere Aufgaben:Deutsch als Fremdsprache-DaF)
ΚΟΤΣΙΑΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, Γερμανικά, Αγγλικά (Ειδικές αρμοδιότητες: Γερμανικά ως ξένη γλώσσα)

KOUKA DIMITRA, Informatik
ΚΟΥΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ, Πληροφορική

KOUMENTAKOU ELENA, Philologische Fächer
ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΟΥ ΕΛΕΝΑ, Φιλολογικά
 
L

LANY THOMAS, Chemie, Politische Wirtschaft
ΛΑΝΥ ΤΟΜΑΣ, Χημεία, Πολιτική οικονομία
 
LIANTI KYRIAKI, Sport
ΛΙΑΝΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Φυσική Αγωγή

LORENZ LUDGER, Deutsch, Chemie, Biologie
ΛΟΡΕΝΤΣ ΛΟΥΝΤΓΚΑΡ, Γερμανικά, Χημεία, Βιολογία

M

MALINSKA AGATA, Deutsch, Englisch
ΜΑΛΙΝΣΚΑ ΑΓΚΑΤΑ, Γερμανικά, Αγγλικά

MANGIDIS Dr. IOANNIS, Philologische Fächer
ΜΑΓΓΙΔΗΣ Δρ. ΙΩΑΝΝΗΣ Φιλολογικά

MANGIDIS Dr. THEODOROS, Philologische Fächer
ΜΑΓΓΙΔΗΣ Δρ. ΘΕΟΔΩΡΟΣ Φιλολογικά

MANTOPOULOU KALLIOPI, Philologische Fächer
ΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Φιλολογικά

MARKOU STAVROULA, Erzieherin
ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, Νηπιαγωγός

MIMIDIS VERENA, Mathematik, Chemie (Besondere Aufgaben: Deutschsprachiger Fachunterricht-DFU)
ΜΙΜΙΔΗΣ ΒΕΡΕΝΑ, Μαθηματικά, Χημεία (Ειδικές αρμοδιότητες: Ολοκληρωμένη διδασκαλία Γερμανικών)
 
MORAITOU MARIA-GEORGIA, Philologische Fächer
ΜΩΡΑΪΤΟΥ ΜΑΡΙΑ, Φιλολογικά 

MOUTSIOU CHRISTINA, Grundschullehrerin
ΜΟΥΤΣΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Δασκάλα

MÜHL KATJA, Deutsch, Sport
ΜΙΛ ΚΑΤΙΑ, Γερμανικά, Γυμναστική

MÜLLER FANNY, Grundschullehrerin
ΜΙΛΕΡ ΦΑΝΝΥ, Δασκάλα

MÜLLER-KOUNOUPIS CHRISTIANE, Erzieherin
ΜΙΛΕΡ-ΚΟΥΝΟΥΠΗ ΚΡΙΣΤΙΑΝΕ, Νηπιαγωγός

N
NEUDECKER JOHANNA, Englisch, Französisch, (Besondere Aufgaben: Leiterin Studien-und Berufsberatung)
ΝΟΪΝΤΕΚΕΡ ΓΙΟΧΑΝΝΑ, Αγγλικά, Γαλλικά, (Ειδικές αρμοδιότητες: Υπεύθυνη για τον Εκπαιδευτικό και Επαγγελματικό Προσανατολισμό)

O
OIKONOMOPOULOS CHARALAMBOS, Mathematik
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, Μαθηματικά

P
PAPANIKOLAOU ANNA, Philologische Fächer
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΝΑ, Φιλολογικά

PAPAPETROU STELIOS, Mathematik, Physik
ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ, Μαθηματικά, Φυσική

PAPAZOGLOU NIKOLE, Grundschullehrerin
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛ, Δασκάλα

PAPUTSIDU DESPINA, Philologische Fächer
ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, Φιλολογικά
 
PEDIADITIS CHRISTINE, Englisch, Erdkunde
ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Αγγλικά, Γεωγραφία

PLIATSIKA IOANNA, Philologische Fächer
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ ΙΩΑΝΝΑ, Φιλολογικά

POLINSKI OLIVER, Musik, Informatik
ΠΟΛΙΝΣΚΙ ΟΛΙΒΕΡ, Μουσική, Πληροφορική

PSYCHOGIOU MAGDALINI, Philologische Fächer
ΨΥΧΟΓΙΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ, Φιλολογικά

PYTHAROULIS MICHALIS, Sport
ΠΥΘΑΡΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, Φυσική Αγωγή

Q

R
Pf. RAFTOPOULOS Dr. THEOFANIS, Religion
Πατέρας ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ Δρ. ΘΕΟΦΑΝΗΣ, Θρησκευτικά

RAFTOPOULOU MARIA ANDRONIKI, Philologische Fächer
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ, Φιλολογικά

REGOPOULOS MARGARETE, Grundschullehrerin
ΡΕΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, Δασκάλα
 
REHM MONIKA, Grundschullehrerin
ΡΕΜ ΜΟΝΙΚΑ, Δασκάλα

ROUMPOS ANDREAS, Sport
ΡΟΥΜΠΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, Φυσική Αγωγή

S

SCHIMPFLE WILMA, Grundschullehrerin
ΣΙΜΠΦΛΕ ΒΙΛΜΑ, Δασκάλα

SIMOU–EXARCHOU DANAI, Sport
ΣΙΜΟΥ-ΕΞΑΡΧΟΥ ΔΑΝΑΗ, Φυσική Αγωγή

SKABARDONIS MARAIA, Erzieherin
ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗ ΜΑΡΑÏΑ, Νηπιαγωγός

SKLAVENITIS ANASTASIA, Grundschullehrerin
ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, Δασκάλα

SÖLTER KERSTIN, Grundschullehrerin, Sonderpädagogin
ΖΕΛΤΕΡ ΚΕΡΣΤΙΝ, Δασκάλα, Καθηγήτρια Ειδικής Αγωγής
 
STAMOU KLIO, Philologische Fächer
ΣΤΑΜΟΥ ΚΛΕΙΩ, Φιλολογικά

STILZ DOMINIQUE, Deutsch, Geschichte
ΣΤΙΛΤΣ ΝΤΟΜΙΝΙΚ, Γερμανικά, Ιστορία
 
T

TAFLANIDOU MARIA, Erzieherin
ΤΑΦΛΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, Νηπιαγωγός

TERZOGLOU THEANO, Mathemtik
ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΘΕΑΝΩ, Μαθηματικά

THEOCHAROPOULOU MARIA, Philologische Fächer, Leiterin DSA-MUN
ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, Φιλολογικά, Υπεύθυνη DSA-MUΝ

TSOKOLAR TSIKOPOULOS KONSTANTINOS, Chemie
ΤΣΟΚΟΛΑΡ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Χημεία

ΤΟLIAS VASILIOS, Chemie, Technologie, Informatik, Stellvertretende Schulleiter, Lykeiarch
ΤΟΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, Χημεία, Τεχνολογία, Πληροφορική, Υποδιευθυντής, Λυκειάρχης
 
U

V
VASDARIS Dr. CHRISTOS, Philologische Fächer
ΒΑΣΔΑΡΗΣ Δρ. ΧΡΗΣΤΟΣ, Φιλολογικά

VASSILAKI CHRISTINA, Grundschullehrerin, Philologische Fächer
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Δασκάλα, Φιλολογικά

VASSILIOU ZOI, Philologische Fächer
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ZΩΗ, Φιλολογικά

VOIT MARTIN, Deutsch, Geschichte
ΦΟΙΤ ΜΑΡΤΙΝ, Γερμανικά, Ιστορία 

W
WEBER UTE, Deutsch, Sozialkunde
BΕΜΠΕΡ ΟΥΤΕ, Γερμανικά, Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

WEINERT JOHANNES, Mathemtik, Physik
ΒΑΙΝΕΡΤ ΓΙΟΧΑΝΕΣ, Μαθηματικά, Φυσική

WENSKY GABRIELE, Leiterin Kindergarten/Vorschule
ΒΕΝΣΚΥ ΓΚΑΒΡΙΕΛΕ, Διευθύντρια Προσχολικής Αγωγής

WICHMANN ANDREAS, Biologie, Sport
ΒΙΧΜΑΝ ΑΝΤΡΕΑΣ, Βιολογία, Φυσική Αγωγή

WIESINGER REGINA, Kath. Religion, Ethik, Sozialkunde, Geschichte
ΒΙΖΙΝΓΚΕΡ ΡΕΓΓΙΝΑ, Θρησκευτικά, Ηθική, Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή, Ιστορία

WILLMANN-KARABELAS NICOLE, Erzieherin
ΒΙΛΜΑΝ-KAΡAΜΠEΛAΣ ΝΙΚΟΛ, Νηπιαγωγός

WITTMANN BARBARA, Kunst, Hauswirtschaft,  Deutsch als Fremdsprache (DαF)
ΒΙΤΜΑΝ ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ, Καλλιτεχνικά, Οικιακή Οικονομία, Γερμανικά ως ξένη γλώσσα

X

Y

Z
ZIOGA ANASTASIA, Grundschullehrerin
ΖΙΩΓΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, Δασκάλα